„…w kręgu tańca 2019…”

Kolejne spotkanie z muzyką i tańcem.

W dniach 14-18 października grupa utalentowanych uczniów miała możliwość uczestniczyć w zgrupowaniu tanecznym „… w kręgu tańca 2019…” organizowanym przez Stowarzyszenie Artbale. Warsztaty taneczne odbywały się w pięknym ośrodku w Popowie, położonym w środku lasu. Przez pięć dni nasza młodzież poznawała i doskonaliła różne techniki taneczne. Pani Bożena Jakubczak wprowadziła nas w tańce w kręgu, pozwalają one zrelaksować się i opanować emocje.

Anna Mendak -znakomita tancerka – zdradzała nam tajniki tańców latino. Pani Ewa Budny-Orłowska pokazała nam piękno tańców polskich, nauczyła nas tańczyć poloneza. Uczniowie każdego dnia ciężko pracowali podczas warsztatów tanecznych, doskonalili poznane techniki taneczne. Wieczorami podczas spotkań z muzyką, które prowadził Pan Wiesław Jakubczak mieliśmy możliwość integrowania się z uczniami z innych placówek.

Wolny czas spędzaliśmy na spacerach w lesie pełnym grzybów, zabawach oraz rozwiązywaniu zagadek przyrodniczych.Oprócz nas w zgrupowaniu uczestniczyła młodzież z Poznania, Legionowa i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ostatniego dnia wszyscy uczestnicy zgrupowania prezentowali swoje tańce podczas gali finałowej.Przez ten wspaniały czas nawiązały się wielkie
przyjaźnie i  pożegnania były pełne łez . Już czekamy na kolejny zjazd!!!

Wioletta Szczepańska
Aleksandra Światkowska

Komentarze są wyłączone.