Terapia Zajęciowa Komputery „KAWIARENKA”


BEZPIECZEŃSTWO W SIECI INTERNET

Sieciaki.pl to serwis edukacyjny, skierowany do dzieci w wieku 9-11 lat. Głównym celem projektu jest edukacja najmłodszych internautów na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Sieciaki.pl zawierają kompendium wiedzy o tym, jak należy korzystać z internetu, by unikać sytuacji niebezpiecznych, a także jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia online. W serwisie znajduje się szereg materiałów multimedialnych (filmy, teledyski, audycje radiowe), które dzięki atrakcyjnej formule zachęcają użytkowników do zdobywania wiedzy o bezpieczeństwie w sieci.

Głównym elementem serwisu jest składający się z 15 modułów kurs e-learningowy. Każdy moduł porusza inny temat dotyczący bezpieczeństwa dzieci online: kwestie prywatności, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, hejtu, zakupów online czy nadużywania internetu.


NAUKA KODOWANIA

Obecnie jedna z najbardziej rozpowszechnionych aplikacji do nauki kodowania dla dzieci. Scratch to prosta aplikacja (a nawet język programowania) do kodowania wizualnego, czyli takiego, w którym z kolorowych bloków składamy algorytm. Można za jego pomocą tworzyć proste gry i animacje.

W tej aplikacji za pomocą prostego kodu wydajemy polecania, a Marco je wykonuje. Jest polska wersja językowa.

Aplikacja umożliwia naukę podstaw programowania osobom w każdym wieku. Dzięki niej możemy uczyć się zarówno programowania wizualnego (co jest bardzo przydatne zwłaszcza w pierwszych etapach uczenia, tak żeby w ogóle zrozumieć, o co w programowaniu chodzi), jak i programowania tekstowego w prostym języku Python. Aplikacja dostępna jest jak na razie na komputery z systemem Windows.


KOLOROWANKI

Wielka księga kolorowanek online dla każdego.


GRY EDUKACYJNE ONLINE

Strona proponuje naukę pisania na klawiaturze, gry słowne i ortograficzne, a także kilka zabaw trenujących pamięć. Gry są przygotowane starannie i bardzo przystępnie.

W dziale z grami możesz wspaniale spędzić czas w towarzystwie swoich ulubionych postaci z bajek, programów i filmów.


PODSTAWY INFORMATYKI

Kurs 1 umożliwia początkującym tworzenie programów komputerowych, które pomogą im nauczyć się współpracować z innymi, rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i wytrwać przy rozwiązywaniu trudnych zadań. Przy końcu tego kursu uczniowie tworzą własne gry lub historyjki, którymi mogą podzielić się z innymi.


Kurs 2 jest przeznaczony dla uczniów, którzy umieją czytać, ale nie mają doświadczenia w programowaniu. W tym kursie uczniowie będą tworzyć programy do rozwiązywania problemów oraz interaktywne gry lub historyjki, którymi będą mogli dzielić się z innymi.


Kurs 3 jest przeznaczony dla uczniów, którzy ukończyli Kurs 2. Uczniowie będą wnikać głębiej w zagadnienia programowania wprowadzone w poprzednich kursach, aby tworzyć elastyczne rozwiązania dla bardziej złożonych problemów. Kończąc kurs, uczniowie będą tworzyć interaktywne opowiadania i gry, którymi mogą się dzielić z innymi.


Kurs 4 przeznaczony jest dla uczniów, którzy ukończyli Kursy 2 i 3. Uczniowie nauczą się jak rozwiązywać bardziej złożone łamigłówki, nauczą się jak łączyć kilka pojęć przy rozwiązywaniu każdego wyzwania. Do czasu ukończenia tego Kursu, uczniowie utworzą programy, w których zademonstrują wiele umiejętności, w tym z wykorzystaniem pętli i funkcji z parametrami.