Konkurs plastyczny -„MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z KSIĄŻKI”

Z okazji Światowego Dnia Książki uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Moja ulubiona postać z książki” . Konkurs miał na celu popularyzację wyborów czytelniczych naszych uczniów oraz promowanie i rozwijanie ich zdolności plastycznych . Uczestnicy konkursu w wybranej przez siebie technice plastycznej przedstawili swoich ulubionych bohaterów i ich historie literackie . Na konkurs wpłynęły prace wykonane farbami i kredkami, ale również misternie wyklejane plasteliną oraz kolorowymi fragmentami wydzieranki. Jury składające się z przedstawiciela dyrekcji szkoły, nauczyciela plastyki, reprezentantów grona pedagogicznego i społeczności szkolnej stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców. Ostatecznie o wygranej zdecydował pomysł i wkład samodzielnej pracy twórcy .Laureatami konkursu zostali:
Miejsce 1 : Ewelina Manista klasa 2 A Pdp
Miejsce 2:Elwira Wieleńska klasa 5 B , praca wykonana w ramach Koła Przyjaciół Biblioteki

Miejsce 3 :Estera Kubicka klas 3 B Pdp
Miejsce 4 : Martyna Jakoniuk klasa 3 B pdp
Miejsce 5 :Julia Romanowska klasa 2 A Pdp
Wyróżnienie: Julia Grochowska klasa 3 D gimnazjum ,praca wykonana w ramach Koła Przyjaciół Biblioteki

Złożone na konkurs prace zostały wyeksponowane w postaci wystawki na korytarzu szkolnym przy bibliotece , gdzie mogą je podziwiać uczniowie , nauczyciele i rodzice . Zwycięzcy zostaną wyróżnieni na apelu szkolnym podczas ,którego otrzymają też dyplomy i nagrody.
Organizatorki konkursu:
bibliotekarz szkolny – D. Szablewska,
D. Deniziak;

Komentarze są wyłączone.