PRZED WYJAZDEM NA XV ŚWIATOWE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W ABU DHABI

Katarzyna Janicka,  uczennica klasy II  branżowej szkoły I stopnia, od 2008 r. jest aktywną  zawodniczką Klubu Olimpiad Specjalnych „Rekord” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Elblągu. Od wielu lat bierze udział w zawodach  na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim odnosząc znaczące sukcesy w wielu dyscyplinach sportowych: gimnastyka sportowa, jazda konna, bowling, pływanie i badminton. Ubiegły rok okazał się dla Kasi przełomowy. Podczas  XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Katowicach zdobyła złoty medal w grze pojedynczej i deblu w badmintonie.  Ten ostatni sukces umożliwił jej zakwalifikować się na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich –  07-22.03.2019r. Wyjazd na igrzyska jest wielkim spełnieniem sportowych marzeń zawodniczki, nie lada wyróżnieniem dla trenera i chlubną wizytówką dla szkoły i naszego miasta.

Z WIZYTĄ U WOJEWODY

Dnia 04.03.2019r. w Olsztynie odbyło się spotkanie z wojewodą warmińsko-mazurskim Panem Arturem Chojeckim z  reprezentantami Polski na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. Wśród zawodników nie mogło zabraknąć godnej reprezentantki Elbląga Katarzyny Janickiej.  Oprócz naszej podopiecznej  Warmię i Mazury reprezentują:  Mateusz Zdaniukiewicz – tenis stołowy (Klub OS”Zefirek” przy SOSW nr 2 w Elblągu)      oraz Marcin Liszcz – judo (Klub OS”ONI w Ataku). W składzie kadry trenerskiej znalazł się również Krzysztof Wojtaszek, trener tenisa stołowego elbląskiego klubu „ONI w Ataku”.  W drużynie znalazło się również 4 zawodników z Klubu OS przy Katolickim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kruzach – koszykówka, a także dwóch zawodników z Klubu OS w Łupkach- bocce.  

W atmosferze serdecznych gratulacji, Pan Wojewoda  podkreślił, iż najcenniejszą ideą sportu jest już sam udział jako zaangażowane uczestnictwo,  a nie jedynie wynik. Żegnając zawodników życzył sukcesów i zapewnił, że będzie trzymał kciuki. Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych to najważniejsze zawody dla sportowców niepełnosprawnych intelektualnie. W tym roku w rywalizacji weźmie udział 7,5 tysiąca zawodników, w 24 dyscyplinach sportowych, w tym 94-osobowa reprezentacja Polski.   

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM MIASTA ELBLĄGA

Tego samego dnia zawodnicy Olimpiad Specjalnych udali się na spotkanie z Prezydentem Miasta Elbląga Panem Witoldem Wróblewskim. Już samo zaproszenie młodych sportowców było nie lada wyróżnieniem. Chętnie opowiadali o swoich wyczynach sportowych, dzielili się refleksjami na temat własnych doświadczeń w ulubionych dyscyplinach sportowych. W spotkaniu uczestniczyli również trenerzy, opiekunowie oraz dyrektorzy szkół. Prezydent Elbląga życząc dalszych sukcesów, niezapomnianych wrażeń na igrzyskach, uwiecznił spotkanie pamiątkowymi upominkami dla wszystkich zawodników i trenerów.

Opracowała:

Małgorzata Kliks

Komentarze są wyłączone.