Podsumowanie działań w ramach obchodów Dnia Postaci z Bajek w SOSW nr 1

W listopadzie obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – mianowicie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 uczciliśmy ten dzień wyjątkowo. Na zajęciach lekcyjnych oraz w świetlicy szkolnej oraz Internacie odbywały się  zabawy związane ze znanymi i lubianymi bajkami. Uczniowie klas SP brali udział w projekcjach polskich bajek animowanych (tj. Bolek i Lolek, Reksio, Miś Uszatek, Przygody Koziołka Matołka), czytali wspólnie wybraną przez siebie bajkę.  Jednym z zadań konkursowych było wykonanie zdjęcia (selfie) w przebraniu ulubionej bajkowej postaci. Tego dnia w naszej szkole zrobiło się kolorowo dzięki konkursowi plastycznemu. Uczniowie kolorowali wybrane przez siebie kolorowanki przedstawiające ulubionych bohaterów. Wykonane prace mogliśmy podziwiać na szkolnych korytarzach.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w Dniu Postaci z Bajek. Nagrody za największą aktywność i udział we wszystkich konkurencjach konkursowych trafią do uczniów klasy 2b (wych. M. Komorska) oraz klasy 2c (wych. M. Zalewska). Serdecznie gratulujemy!

Celem obchodów Dnia Postaci z Bajek było nie tylko przypomnienie znanych i lubianych bajkowych bohaterów, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek. Wartościowe bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Pomagają poznać prawdę o świecie oraz oswajają dziecięce lęki.

Magdalena Janiak, Anna Wojtczak, Edyta Pardo, Ewelina Deja

Komentarze są wyłączone.