Działania Rady Rodziców przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu w roku szkolnym 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 Rada Rodziców pracowała zgodnie z obowiązującym Regulaminem Rady Rodziców prowadząc ścisłą współpracę z dyrekcją i nauczycielami.

Przedstawiciele Rady Rodziców brali czynny udział w codziennym życiu szkoły, w uroczystych apelach, okazjonalnych spotkaniach organizowanych przez  szkołę. Rada Rodziców opiniowała „Plan pracy opiekuńczo-dydaktyczno-wychowawczej”, „Program profilaktyki”, „dni wolne”, pracę nauczycieli ubiegających się o kolejny stopień awansu zawodowego.

W minionym roku szkolnym przedstawicielki Rady Rodziców podjęły współpracę z uczniami z Zespołu Szkół Mechanicznych. Efektem tego był „Dzień życzliwości” podczas którego uczniowie „Mechanika” odwiedzili naszych podopiecznych i wspólnie bawili się dzieląc się uśmiechem i słodyczami. Wsparli nasze coroczne „Mikołajki na zdrowo” wcielając się w Mikołajów i Elfy. Wsparli również nasz kiermasz świąteczny, którego celem było pozyskanie kolejnej kwoty na plac integracji sensorycznej na terenach zielonych naszej szkoły. Podczas kiermaszu mamy sprzedawały własne wypieki, smalec, przetwory oraz wyroby ceramiczne własnoręcznie lepione z gliny podczas dwukrotnych warsztatów ceramicznych. Dzięki kiermaszowi pozyskaliśmy kwotę 1762,15 zł, uczniowie ZSM 400 zł. Naszą tradycją już jest wspólne z naszymi dziećmi odwiedzanie cmentarza przy Agrikoli w miesiącu listopadzie pod hasłem „pamiętamy o naszych zmarłych”. Rada Rodziców czynnie włączyła się w kiermasz zorganizowany dla „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.”

 Mamy z Rady Rodziców uczestniczyły jak zawsze w „Meczu charytatywnym GRAMY DLA JEDYNKI” na który przygotowały wiele smakołyków zarówno dla zawodników jak i przybyłych gości. Poprowadziły kiermasz wielkanocny w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu. Na koniec roku szkolnego przygotowały i przeprowadziły dla uczniów i nauczycieli festyn pod hasłem „Witajcie wakacje” w Bażantarni.

Wszystkim osobom pracującym w roku szkolnym 2018/2019 w Radzie Rodziców składamy serdeczne podziękowania.

Wyrazy podziękowania kierujemy w stronę dyrekcji SOSW nr1 oraz pani Agnieszki Smułki prowadzącej księgowość Rady Rodziców.

Prezydium Rady Rodziców

Komentarze są wyłączone.