„EKSPERYMENT EDUKACJĄ PRZYSZŁOŚCI”- zajęcia wyrównawcze z matematyki- PODSUMOWANIE SEMESTRU I

Semestr I już za nami i co zrealizowaliśmy w ramach projektu „Eksperyment edukacją przyszłości- doposażenie bazy dydaktycznej elbląskich szkół podstawowych do rozwijania kompetencji matematyczno- przyrodniczych?

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

TAK, drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo w ramach projektu nasza placówka wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt: MAGICZNY DYWAN oraz TABLICĘ MULTIMEDIALNĄ.

Magiczny dywan był dla naszych uczniów wielką niespodzianką. Zbieraliśmy z małpą banany, zbijaliśmy balony, pokonywaliśmy przeszkody oraz chcieliśmy pobić rekord prędkości w formule 1, itp. Z pyszności to, wypiekaliśmy babeczki według przepisu, odmierzając odpowiednią ilość składników.  Przygotowywaliśmy pierniki, naleśniki i desery. Nasze kucharskie umiejętności wspomogły: kiermasz zorganizowany przez Radę Rodziców oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Nasze zajęcia zawsze były wzbogacane eksperymentem z wykorzystaniem nowych technik multimedialnych. Pozyskany sprzęt uczy, bawi i rozwija. Te interaktywne pomoce dydaktyczne zapewnią uczniom i nam terapeutą wspólną zabawę połączoną z nauką. Wpłyną na rozwój dużej i małej motoryki, koordynacji wzrokowo- słuchowo- ruchowej, koncentrację oraz szybkość reakcji na określone bodźce.

Uczniowie korzystając z tych pomocy posiadają chęć do pracy, wielki uśmiech na twarzy i są zadowoleni.

Dzięki „MAGIKOWI” nawet uczestnicy półzimowiska  dobrze się bawili.

Ciekawe co przyniesie nam nowy semestr?

POZDRAWIAMY!

Anna Bełza

Kinga Kacperska

Anna Wójtowicz

Komentarze są wyłączone.