Zdobyliśmy II miejsce w konkursie na Niemiecki Kalendarz Adwentowy!!!!!

Po raz kolejny  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w siódmej już edycji konkursu na Niemiecki Kalendarz Adwentowy „Adventskalender”, który został objęty patronatem honorowym przez Konsulat Republiki Federalnej Niemiec z Gdańska, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Olsztynie oraz Prezydenta Miasta Elbląga.

Z trzech nadesłanych przez nas prac doceniono kalendarz ucznia naszej szkoły z klasy I kucharz/ppp DOMINIKA MAŁEGO. Dominik zdobył zaszczytne II miejsce.

Podczas gali wręczania nagród w dniu 19.12.2018 uczeń wraz z nauczycielami języka niemieckiego odebrał  dyplom i nagrody.

Uczestnicy tego konkursu mogą nie tylko w sposób niekonwencjonalny poznać tradycje bożonarodzeniowe naszych zachodnich sąsiadów, ale także dać wyraz swojej wrażliwości na potrzeby innych. Dlatego istotny jest fakt, iż kalendarz ten wystawiony zostanie na aukcji, z której dochód przeznaczony będzie na rzecz chorych dzieci i młodzieży z naszych szkół.

Opiekunowie

Sylwia Walczak-Dobosz

Tamara Lorentsen

Komentarze są wyłączone.