Bezpieczny EL-Przedszkolak

Dzisiejsze czasy niosą za sobą wiele dóbr jak i niebezpieczeństw, dlatego też potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa aktualnie odgrywa tak ważną rolę. W celu poprawy bezpieczeństwa dzieci powstał program Bezpieczny EL-Przedszkolak, którego wychowankowie naszego Punktu Przedszkolnego mają zaszczyt być uczestnikami.

Podczas prowadzenia zajęć wychowawczo- dydaktycznych nauczyciele naszej placówki dostosowali założenia danego programu do umiejętności i możliwości naszych wychowanków. Głównym celem tygodnia moro było zapoznanie dzieci z funkcjami i specyfiką pracy wojska i żołnierzy.

Ogłoszony został konkurs plastyczny „Żołnierz przyjaciel przedszkolaka”, w którym udział biorą prace wykonane przez dzieci wraz z rodzicami. Przez cały tydzień przedszkolaki zdobywały cenną wiedzę na temat pracy żołnierza, oglądały filmiki i plansze tematyczne. Ostatniego dnia dotyczącego tematyki wojskowej w ogrodzie przedszkolnym została zorganizowana sensoryczna ścieżka zdrowia- tor przeszkód do pokonania, oraz kuchnia polowa, na której dzieci mogły poczuć się jak podczas prawdziwego poligonu jedząc podwieczorek.

Do naszego przedszkola w odwiedziny przyjechała również rzecznik prasowa Żandarmerii Wojska Polskiego w Elblągu st. chor. Lidia Osik. Podczas zajęć przeprowadzonych z udziałem Pani Lidii przedszkolaki zobaczyły na żywo mundur, zwiedziły samochód wojskowy i wysłuchały opowieści o pracy w wojsku.

Izabela Gniotek
Katrzyna Kłos
Małgorzata Szarecka
Małgorzata Szydłowska

Komentarze są wyłączone.