PÓŁKOLONIE 2018 STARTUJEMY!, a inaczej: „Lato- czas na zabawę, integrację, wypoczynek”

Pierwszy dzień półkolonii upłynął ciekawie i twórczo pod znakiem integracji, zabawy oraz cennych wskazówek dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa. W nawiązaniu pierwszych znajomości z koleżankami i kolegami innych szkół, szczególnie pomocne okazały się gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza. Przydział do grup przypieczętowaliśmy wyborem nazw oraz ustaleniem identyfikatorów w postaci kolorowych chust.

W dalszej części naszych półkolonijnych zmagań mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli służb mundurowych ( straż pożarną oraz policjanta ), którzy – w trosce o nasze bezpieczeństwo, uświadomili nam ogrom zagrożeń czyhających w sytuacji braku rozwagi i nieumiejętności przewidywania. W ramach obserwacji uczestniczącej, w toku zajęć praktycznych z udziałem  fantomów, dzieci wcielały się w odpowiedzialną rolę ratownika medycznego.

Zgodnie z zamysłem organizatorów półkolonii nie mogło zabraknąć równie atrakcyjnych punktów programu. Za sprawą aktorów Profilaktyczno-Edukacyjnego Teatru „Blaszany bębenek” z Trzebini  odwiedzili nas „ Piraci ” (rodem z Wyspy Skarbów). Spektakl o przedsiębiorczych, odważnych piratach przeniósł dzieci w cudowny świat magii.  Przedstawienie bogate w muzykę, śpiew, taniec i zabawę, w której dzieci bezpośrednio uczestniczą, utożsamiając się z bohaterami bajki, dostarczyło uczuć cenniejszych niż „…całe złoto świata”: empatii, wrażliwości na krzywdę, gotowości służenia pomocą drugiemu w potrzebie. Dynamizm akcji, prezentowany na tle pięknej, ręcznie malowanej scenografii, do żywego poruszył serca i wyobraźnię młodszych oraz starszych uczestników letniego wypoczynku, czego dowodem były gromkie brawa i uśmiechnięte twarze, ale o tym przekonacie się sami, oglądając galerię zdjęć.

Komentarze są wyłączone.