„Książka naszym przyjacielem- szanujmy ją” – Światowy Dzień Książki w szkole podstawowej.

19 kwietnia 2018 r.  uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Książki. W pierwszej części  zajęć młodzi czytelnicy, uczniowie klas:  3 A i 3 B Fabian Osiński i Nikola Wielgosz  przybrali postać książek  i przedstawili obecnym wiersze: „ Jestem książka-zaproszenie do biblioteki” oraz „Książka mój przyjaciel” .Uczeń Dawid Łazarewicz występując w roli książki skierował do obecnych „prośby książki” , przypominające  zasady poszanowania książek, a jego wystąpienie zilustrowała ,  przygotowana przez Koło Przyjaciół Biblioteki,  prezentacja multimedialna. Podsumowaniem tej części spotkania była recytacja wiersza „Obrażona książka” oraz „Szanuj książki, one nas uczą i bawią” w wykonaniu organizatorek zajęć pani Beaty Maj  i Doroty Szablewskiej.

Kolejny punkt programu imprezy prowadzony przez Panią Magdę Kowalczyk- Zielonkę,   dał szansę uczniom na wykazanie się znajomością najpopularniejszych opowieści dla dzieci . Układane na tablicy multimedialnej historyjki obrazkowe  przypomniały bajki o „Czerwonym Kapturku”, „Śpiącej królewnie”,  „Calineczce”  oraz  inne. Część spotkania aktywizującą uczniów zakończyły,  przygotowane przez bibliotekę szkolną,  zagadki pod hasłem „Odgadnij –jaka to postać?  , spontanicznie rozwiązywane przez uczestników zajęć.

Punktem programu wieńczącym zajęcia  było podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego  pn. „Okładka  do mojej ulubionej książki” oraz wręczenie przez panie : Dorotę Deniziak  i Dorotę Szablewską  ,  reprezentujące organizatorów konkursu ,  nagród, wyróżnień i  słodkich podziękowań za zaangażowanie  uczniom szkoły podstawowej, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Spotkanie upływające w miłej, wesołej i żywiołowej atmosferze zakończono zaproszeniem do biblioteki  szkolnej i poznania  oczekujących tam na najmłodszych czytelników książek.

organizatorki zajęć:
Wychowawczynie klas 3 SP-
Magdalena Kowalczyk –Zielonka  i  Beata Maj
oraz  bibliotekarka  szkolna Dorota Szablewska

Komentarze są wyłączone.