Europejski Tydzień Autyzmu 2017

W dniach 4 – 8 grudnia obchodziliśmy w naszym ośrodku Europejski Tydzień Autyzmu. W tych dniach wychodziliśmy do społeczności elbląskiej. Wdrażaliśmy środowisko do zrozumienia, akceptacji naszych uczniów oraz podjęcia próby innego postrzegania świata.

Podczas tych szczególnych dni korzystaliśmy z różnych atrakcji i form wypoczynku:

 • W poniedziałek wybraliśmy się do kina na projekcję filmu pt. „Pierwsza gwiazdka”.
 • We wtorek odbyły się warsztaty krawieckie. Uszyliśmy piękne ozdoby świąteczne- choinki, przystrojone w guziki, koronki, bombki, itp., które zdobią korytarz naszej szkoły.
 • A środa…, środa była przepyszna. Najpierw powitał nas Witaminowy Mikołaj. Później tego dnia zamieniliśmy się w kucharzy. Udaliśmy się do pizzerii La Capra, gdzie każdy z nas samodzielnie przygotował przepyszną pizzę. Mimo brzydkiej pogody humor i apetyt nam dopisywał.
 • W czwartek mieliśmy gościa z dwoma wielkimi, zielonymi workami. Odwiedziła nas Pani Małgorzata z Biblioteki Elbląskiej Filii nr 5 w Elblągu. Przygotowała dla nas piękne warsztaty o tematyce świątecznej. Zaproponowała różne zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne.
 • W piątek oglądaliśmy pokaz multimedialny z naszych przygód przy słodkim poczęstunku.

DZIĘKUJEMY:

   • kinie Światowid,
   • pizzerii LA CAPRA za przemiłe przyjęcie naszych uczniów,
   • Pani Małgosi za uśmiech, ciepło i serdeczność,
   • Pani Ewie Łukaszewskiej za słodkie upominki od Mikołaja podarowane przez firmę „WOLNOŚĆ”.

Organizatorzy

Komentarze są wyłączone.