„…w kręgu tańca…”

W dniach 27.11 – 01.12.2017r. uczniowie naszej szkoły reprezentowali województwo warmińsko – mazurskie w zgrupowaniu tanecznym organizowanym przez Stowarzyszenie „Artbale” w Ośrodku Wypoczynkowym Popowo – Somianka.

W warsztatach towarzyszyła nam młodzież Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Bydgoszczy, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Gnieźnie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 67 ze Szczecina.

Przez pięć dni uczniowie, pod okiem profesjonalnych artystów – tancerzy, poznawali kroki i figury tańców polskich oraz tańców europejskich. Intensywne treningi odbywały się do południa i po południu, wieczorami zaś wszyscy uczestniczyliśmy we wspólnych spotkaniach tanecznych. Był wieczór polski, hiszpański oraz tańca współczesnego. Dodatkowa atrakcja to pokaz tańca flamenco i ludowego tańca egipskiego w wykonaniu pani Ani Mendak – Czekaj „Samiry”.

Uwieńczeniem całego zgrupowania była gala taneczna, podczas której wszystkie grupy zaprezentowały swój repertuar. Nasza młodzież wykonała „Taniec sosny” z Grecji, hiszpańską rumbę i krakowiaka. Na zakończenie uczniowie wszystkich szkół zatańczyli poloneza.

Dziękujemy organizatorom i trenerom za przygotowanie tak wspaniałych warsztatów tanecznych „…w kręgu tańca….

Wioletta Szczepańska
Aleksandra Światkowska

 


 

Komentarze są wyłączone.