VIII edycja festynu „ Zobacz uśmiech” za nami…

21 czerwca tereny zielone SOSW nr 1 przeżywały prawdziwe oblężenie gości. Dzieci elbląskich przedszkoli oraz uczniów klas: 0–III szkół podstawowych było około tysiąca. Wszystkich równie serdecznie witano, podejmując łakociami oraz kulinarnymi przysmakami, jak przystało na staropolskiej gościnności gest. Ciasta, gofry, lody, naleśniki, popcorn okazały się szczególnie cennym źródłem energii dla spragnionych ruchu wielbicieli konkurencji sportowych. Sił witalnych, potrzebnych do korzystania z innych atrakcji festynu, a było ich bez liku, dostarczyła grochówka, kiełbaski z grilla oraz chleb okraszony smalcem z ogórkiem w duecie.

Myśl przewodnia ósmej edycji festynu integracyjnego w pełni korespondowała z mottem przewodnim:Uśmiechu nie zabraknie, bo i przyjaciół wiele. Czas wspólnej zabawy jednoczy ludzi, charaktery, odmienności i cele…” Na twarzach gości uśmiech i radość, a to dla gospodarzy imprezy największe uznanie.

Źródłem niecodziennych wrażeń okazał się pełen atrakcji program imprezy, a w nim: animacje kynoterapii, czyli pies terapeuta w służbie dziecka, hipoterapia– „z kucykami za pan brat”, akrobacje na zamkach dmuchanych i trampolinie, pokaz sztuk walk- judo, bańki mydlane, symulowanie akcji z udziałem służb medycznych, straży pożarnej, żandarmerii wojskowej, straży granicznej, policji, straży więziennej. Zainteresowaniem cieszyły się też piniaty, prezentacja grupy motocyklowej, nauka jazdy na motorze pod czujnym okiem instruktora, zajęcia artystyczne- lepienie w glinie, tor przeszkód z hulajnogą w roli głównej, malowanie twarzy „foto–shop”, zgłębianie tajemnic groty Trolla z labiryntem, ścianka wspinaczkowa, aranżacje muzyczne dj-a, stanowisko repliki broni palnej, siatkówka na siedząco czy loteria fantowa.

Bogaty repertuar festynu zaspokoił upodobania i gusta najmłodszych elblążan, przy czym najwięcej emocji dostarczyła obecność dj-a, który swą muzyką porwał, co śmielszych do tańca. Nie dziwi też fakt, że- jak rokrocznie, kolejka przedszkolaków do stanowiska z kucykami, była najdłuższa…

VIII edycja festynu „Zobacz uśmiech” nabiera szczególnej nobilitacji, jako że zbiega się z uroczystymi obchodami grodu, aby po raz kolejny dowieść, że Elbląg to miasto kultywujące ideę integracji. – Taki też był nasz zamysł, czemu sprostaliśmy– przyznaje z satysfakcją dyrektor SOSW nr 1 w Elblągu- Leszek Iwańczuk.

 

Komentarze są wyłączone.