Dorobek kulturalny Elbląga

W ramach programu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” podopieczni świetlicy szkolnej odwiedzili Centrum Tańca Promyk w Elblągu. Podczas wizyty dzieci obejrzały film o Elbląskim Klubie Tańca „Jantar”.

Wizytówką Elbląga jest formacja standardowa – „Lotos- Jantar Elbląg”, która od powstania w 1995 roku nieprzerwanie zdobywa tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych. Elbląska drużyna jest złotym medalistą Mistrzostw Świata z 1999 i 2010 roku – wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego. Do większych zagranicznych sukcesów można zaliczyć również tytuł II Wicemistrza Świata Formacji Standardowych zdobyty w 2005 r. podczas Mistrzostw Świata , które odbywały się w Elblągu, srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Niemczech, oraz trzecie miejsce Mistrzostw Świata na Tajwanie w 2013 r.

W 2015 r. Formacja Standardowa Lotos Jantar Elbląg podczas Mistrzostw Europy Formacji Standardowych w Elblągu wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Europy.

Tancerze elbląskiej Formacji są ambasadorami polskiej kultury tanecznej w Europie, reprezentując Polskę na parkietach Europy i Świata. Wiele sukcesów spowodowało, że Elbląg jest postrzegany jako kuźnia talentów w tańcach standardowych.

Dzieci zwiedziły wszystkie sale treningowe, miały możliwość podziwiać suknie taneczne oraz zdobyte przez elbląskich tancerzy medale i puchary. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał drobny upominek.

P. Sokalska
K. Grabowska

Komentarze są wyłączone.