Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Dnia 5 listopada 2015r., w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, uczniowie klasy IIa i IIb gimnazjum oglądali film pt.: „Persepolis”. Był to drugi z siedmiu wyświetlanych filmów w tym roku szkolnym w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF).

Każdy z prezentowanych filmów jest poprzedzony prelekcją zapoznającą uczniów z tematyką podejmowaną w danym filmie. Następnie bezpośrednio po projekcji następuje krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń w filmie, co mobilizuje uczniów do wyciągania konstruktywnych wniosków z każdego seansu. Program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN i Kuratorium Oświaty.

Program ten świetnie wpisuje się w projekt gimnazjalny klas drugich pn.: „Wybory kształtują nasze życie”. Przekazywane treści często przedstawiają bolesną problematykę życia codziennego oraz wskazują na trudne wybory jakich zazwyczaj muszą dokonywać bohaterowie, a także wpływ, jaki mają na ich dalsze życie. Taka forma prezentacji trudnych treści z pewnością wzbogaca proces dydaktyczno – wychowawczy i jest doskonałą okazją do wzbudzenia w uczniach refleksji na temat sytuacji, z którymi mogą się spotkać w swoim życiu.

Artur Baur
Ewa Dyczewska – Szulecka

Komentarze są wyłączone.